Az október a női egészség hónapja, amikor főleg a mellrák elleni küzdelemre, szűrésekre hívjuk fel egymás figyelmét.
Ha november, akkor pedig a férfiak a központ.
„Növessz bajuszt, hogy megmentsd a manust!” – Az ötlet 1999-ben született meg egy ausztrál fiatalember fejében, majd 2004-ben vált hivatalosan is mozgalommá a November Foundation jótékonysági szervezet, amelynek fő célkitűzése a férfi egészség megőrzése.
Bár a férfika az „erősebbik nem”, mégis a születéskor várható élettartamuk több mint 7 évvel kevesebb mint a nőké. Magyarországon 5-ből csak 3 férfi ünnepli meg a 65.születésnapját.
A prosztata kicsi, sérülékeny, érzéken, de nagyon fontos szerve a férfiaknak. A szívinfarktus után a prosztatarák a leggyakoribb férfibetegség, ami szerencsére ma már gyógyítható, HA IDEJÉBEN felfedezzük.
50 éves kor felett a férfiak 50 %-át érinti ez a probléma, ezért már 45 éves kor körül rendszeresen érdemes szűrésekre járni, mert za időben felismert betegség 90 % körüli sikerrel gyógyítható.
A szűrés mellett a táplálkozással és táplálékkiegészítőkkel is védeni lehet a prosztata egészségét.
Legfőbb „prosztata-barát” és „prosztata-gyógyító” ételek, amiket gyakran főzzetek és tegyetek a férfiaitok elé:
- paradicsom
- avokádó
- brokkoli
- karfiol
- kelbimbó
- fokhagyma
- citrusfélék
- lazac
- olajos magvak
Mindezek mellett érdemes megismerni a férfiak egyedi anyagcsere típusát is, és ennek megfelelően táplálkozni, mert ez segít egyensúlyban tartani a szervezetet, megmutatja, hogy milyen arányban fogyasszanak fehérjét, zsírt és szénhidrátot, valamint kinek milyen táplálékok jótékonyak, vagyis a leghatékonyabban alakulnak át energiává, és mely ételek kerülendők, amik lassítják az anyagcserét és feleslegesen stimulálják az egyénre jellemző genetikailag örökölt domináns hormonmirigyét.
A prosztata működésre hatékony kiegészítő lehet még a fűrészpálma és a tökmag, a kisvirágű füzike tea és a csalán kivonat, amelyek általában gyulladáscsökkentő hatással bírnak, illetve gátolják a prosztata megnagyobbodásért felelős dihidrotesztoszteron (DHT) képződését.